Що таке септик? І чи потрібен Очищувач для септика?

Що таке септик? І чи потрібен Очищувач для септика?

Вважається що септик (септики) – це повністю автономна система і не вимагає обслуговування (відкачування) в тому числі очищувача для септика протягом експлуатації

Жителі особливо сільської місцевості в Україні, на жаль позбавлені централізованих каналізацій, а значить 80% стічних вод повертається в екосистему без будь-якого очищення, що загрожує серйозними екологічними наслідками.

В цьому випадку єдиним і оптимальним рішенням для власників приватних будинків, позбавлених централізованого відведення стічних вод, залишається вигрібна яма, а ще краще септик. Це на сьогоднішній день, порівняно швидке і економічне розв’язання даного питання. Однак, не все так просто особливо з вигрібною ямою.

Дане рішення підходить лише в випадках, коли кількість що проживає обмежена 2-3 людини (отже й обмеженою кількістю стоків), обмеженим проміжком проживання (сезонне проживання), а також рівнем самопоглинання ґрунту, оскільки глинисті ґрунти пропускають невелику кількість рідини та вологи, в той час, коли піщані й супіщані здатні з поглинанням справлятися з краще.

Отже, вигрібна яма не зовсім придатна для будинків і ділянок, призначених для постійного проживання, або навіть для комфортного сезонного проживання особливо сімей з 4-5 людей. Залишається звернути увагу на септичну систему або, як називають в народі, септик.

Що таке септик, і який у нього принцип роботи. Давайте розглянемо докладніше. Отже, септики можна умовно поділити на три категорії. Септик-накопичувач, септик-відстійник, і Септична система глибокого очищення.

Основні види септиків і їх принцип дій

  1. Септик-накопичувач – це герметичний резервуар, куди зливаються всі відходи, а потім через якийсь час, їх звідти відкачують або асенізаторською технікою, або ж дренажним насосом на ділянку. По суті, це модернізована вигрібна яма.
  2. Септик-відстійник – це багатокамерна (багатосекційна) конструкція, де відбуваються процеси відстоювання, гравітаційно-фракційного поділу і фільтрації стоків. Конструкція може бути у вигляді однією багатокамерною місткістю або окремими резервуарами, з’єднаних між собою трубами за принципом сполучених посудин. Вода на виході з такої системи може бути очищена ну скажімо на 40-60%.
  3. Септична система глибокої біологічного очищення схематично схожа на Септик відстійник, але є його більш вдосконаленою і компактною версією, тут збережена багатокамерна версія відстійника, але додана система аерації, що дозволяє досягти більш високого рівня очищення. Вода на виході з системи очищається до 80%, але все одно стоки недостатньо очищені для безпечного зливу у відкритий ґрунт. Плюс треба врахувати, що Септик глибокого очищення – це енергозалежна система.

Виходить що оптимальний варіант локальної каналізації – це септична система. А серед типів септиків для найбільш комфортних умов проживання слід вибрати Септик-відстійник або септичну систему глибокої біологічного очищення.

Але розгляньмо, які проблеми можуть виникати при використанні септичних систем, а так само які помилки поширені у користувачів такими септиками.
“Септик – це повністю автономна система, тому не вимагає відкачування та не потрібен очищувач для септика”.

Можливо в ідеальних умовах все так би й було … Що ми розуміємо під ідеальними умовами?

  1. Якщо обсяг септика підібраний правильно, і кількість стоків строго відповідає регламентному (допустимому) притоку в систему.
  2. Якщо використовуються користувачем септика, мийні, чистильні, дезінфікуючи та інші засоби повністю натуральні (біологічні) і не є продуктом хімічного синтезу.
  3. Якщо харчові продукти, що вживаються користувачами, повністю відповідають Еко стандартам і не містять антибіотиків, а також синтетичних харчових консервантів, таких як нітрат натрію (Е251), піросульфат натрію (Е223), діоксид сірки (Е220), бензоат натрію (Е221), сорбат калію (Е202) і т.д.
  4. Ну і якщо вода, яка використовується в будинку, не хлорована.

Але повністю дотримати всі вище перераховані умови неможливо!

Тому, в резервуарах септиків з часом не розкладаються частки, а продовжують накопичуватися до тих пір, поки вони не перетікають в дренажне поле, що призводить до закорковування дренажного стоку. Паралельно починають відбуватися процеси замулювання, газоутворення і гниття. У системах глибокої біологічного очищення, за інших умов, дані процеси відбуваються пізніше, ніж в септиках відстійниках, але вони незворотні так само. І коли таке трапляється господар будинку змушений викликати асенізаторську машину для відкачування.

Але чи можливий спосіб уникнути такого розвитку подій? І він існує в використанні спеціальних біоактиваторів для вигрібних ям та септиків.

Очищувач для септика і вигрібної ями

Бактерії-Очищувачі для септика, що відповідають за розкладання жирів, білків, вуглеводів, перероблювання мулу, туалетного паперу, які змінюють неприємні запахи, які запобігають процесам гниття і газоутворення.

Але що це за очищувач для септика та вигрібних ям, як він працює дивитися перейшовши за наступним посиланням: Засіб для вигрібних ям

#

2 коментарі до “Що таке септик? І чи потрібен Очищувач для септика?”

  1. Я так понимаю что даже если у меня в септике стоит био-поле то все равно нужно ваше средство каждый месяц сыпать да?

    (5/5)
    Відповіcти

Залишити коментар

Оцінка контенту